ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

7 skrytých funkcií v Google Mapách, ktoré pravdepodobne aktívne nepoužívate, ale mali by ste!

Pozrite si tieto dobre ukryté funkcie populárnej aplikácie Google Mapy pre Android, ktoré pravdepodobne nevyužívate, ale mali by ste.

Google Mapy sú pravdepodobne najrozšírenejšou aplikáciou s mapovými podkladmi naprieč celým svetom. Väčšina z nás ich používa len za účelom navigácie z bodu A do bodu B bez dodatočných funkcií, ktoré aplikácia ponúka, čo je škoda. Aplikácia má totiž viacero „schovaných“ funkcií, ktoré mnohí z nás nevyužívajú. A práve preto, by sme radi poukázali na niektoré  z nich, ktoré stoja za to.

Skryté funkcie v  aplikácii Google Mapy

Režim jazdenia

Hoci aj keď poznáte trasu cesty do Vášho cieľa, tak aplikácia Vám môže byť nápomocnou. Ponúka totiž režim Jazdy, ktorý nájdete v  ponuke Nastavení – „Začať jazdu“. Tento režim Vám ponúkne prehľad o dopravnej situácii, ako aj informácie o miestach, ktoré by ste počas vašej jazdy mohli navštíviť.

skryte funkcie v navigacii google mapy_rezim jazdy
Zdroj: Vosveteit.sk

Ovládanie hudby v rámci rozhrania aplikácie

Google Mapy dokážu šikovne komunikovať aj s viacerými externými aplikáciami, vrátanie aplikácií určených na ovládanie hudby. Stačí si len v rámci aplikácie Google Hudba/Youtube Music/Spotify/Apple Music pustiť nejakú pesničku, a následne v rozhraní Google Máp budete môcť ovládať hudbu. Šikovné, že?

sikovne funkcie Google Map_ovladanie hudby
Zdroj: Vosveteit.sk

Zdieľanie a  uloženie aktuálnej polohy

Ďalšie skvelé funkcie, o  ktorých mnohí nevedia, sú možnosti zdieľania Vašej aktuálnej polohy alebo jej uloženie. Obe funkcie vyvoláte kliknutím na modrú bodku, teda ikonku Vašej aktuálnej polohy. Následne Vám vyskočí ponuka, v rámci ktorej môžete zdieľať svoju polohu alebo si ju uložiť. PS: obe funkcie sú veľmi užitočnými hlavne v neznámom prostredí.

sikovne funkcie v google mapach_zdielanie polohy parkovanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Možnosť stiahnutia vlastnej mapy

Ďalšia zaujímavou funkciou je možnosť stiahnutia offline máp, ale nie celých regiónov, ale len výsekov, ktoré potrebujete. V  položke Nastavenia kliknite na „Offline mapy“ a následne si zvoľte Vami požadovaný výsek, ktorý by ste chceli mať dostupný bez prístupu k internetu. Funkciu oceníte v prípadoch, kedy cestujete napríklad lietadlom na dovolenku. Nebudete totiž musieť ukladať mapy celého regiónu alebo krajiny, ktoré reálne nevyužijete, ale len vybraného mesta.

Skryte funkcie Google mapy_ offline mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Tmavá schéma rozhrania

Tmavý režim v súčasnosti je jednou z najžiadanejších funkcií v rámci viacerých aplikácií. Zatiaľ, čo v prípade noci sa Tmavý režim zapne automaticky, tak v prípade dňa je prednastavená Svetlách schéma. Preddefinované nastavenie (v závislosti od aktuálnej hodiny) možno zmeniť v  – Nastavenia > Nastavenia navigácie >  Zobrazenie mapy (Farebná schéma).

skryte funkcie v google mapach_Tmava schema
Zdroj: Vosveteit.sk

Dopravné spoje

Mnohí určite ani netušia, že aplikácia Google Mapy okrem bežnej navigácie pre autá, ponúka aj možnosť vyhľadania dopravných spojov, prípadne zavolanie taxíka. Stačí dať vyhľadať Vami hľadanú cieľovú adresu, a  následne vo vrchnej lište prekliknúť z navigácie pre auto na mestskú dopravu. skryte funkcie v google mapach_mestska doprava

Zdroj: Vosveteit.sk

Navigovanie v  rozšírenej realite

Funkciu rozšírenej reality môžete využívať počas pešej navigácie. Potom, ako zadáte cieľovú adresu kliknite na „Live View“ a následne na „Pokračovať v RR“. Následne nasmerujte kameru smartfónu smerom na ulicu, a  na obrazovke displeja uvidíte navigovanie v reálnom svete.

Nespomenuli sme nejakú funkciu, ktorú aktívne používate? Dajte nám ju nižšie vedieť.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close