7 Netflix zombie seriálov, ktoré sa vám budú páčiť, ak ste sledovali Walking Dead

Ak ste fanúšikov zombie žánru, tak tieto seriály určite neprehliadajte.

Walking Dead
Zdroj: Walking Dead

Walking Dead je bezpochyby jedným z najlepších zombie seriálov, ktorý ovplyvnil kinematografiu tohto žánru. Neznamená to však, že je jediným dobrým seriálom tohto druhu. Existujú ďalšie desiatky seriálov s touto tematikou, ktoré stoja za pozornosť. Nižšie sme si pre vás vybrali niekoľko z nich, ktoré okrem iného nájdete na platforme Netflix.

Kingdom

Kingdom predstavuje kórejské kráľovstvo, ktoré je poznačené nielen korupciou, ale aj hladomorom. Do toho sa objavuje záhadný mor, ktorý ľudí mení v monštrá. Okrem iného celý príbeh tohto seriálu je osadený v stredoveku. Jediná nádej pre krajinu a jej ľud, je korunný princ, ktorý je obvinený zo zrady. Ten však svojich ľudí nechce nechať napospas a vydáva sa na cestu k odhaleniu toho zla, ktoré sa skrýva v tme. Podarí sa mu zachrániť svojich ľudí?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Black Summer

Black Summer, alebo Čierne leto, je ďalším zaujímavým zombie seriálom, ktorý je kanadského pôvodu. Prvá séria tohto seriálu zachytáva začiatok apokalypsy, kde sa musí zohrať skupina neznámych ľudí, aby našli v sebe silu prežiť, a aby sa dostali späť k svojim blízkym. Mimochodom, tento seriál, ktorý vznikol pod hlavičkou Netflixu, získal množstvo pozitívnych reakcií a  aktuálne je hodnotený ako jeden z najlepších zombie seriálov.

Santa Clarita Diet

Santa Clarita Diet je seriálom, ktorý nie je typickou „kópiou“ Walking Dead. Dôvodom je, že ponúka zábavný pohľad na žáner zombie. Nenápadný život niekoľkých realitných kancelárií prechádza drastickou zmenou, ktorá ich v dobrom zmysle slova privedie na smrtiacu cestu deštrukcie.

„Ich život sa obráti naruby temným smerom potom, čo Sheila prejde transformáciou. Stane sa z nej zombie, ktorá sa živí ľudským mäsom.“

Daybreak

Daybreak je seriálom, ktorý vás buď nadchne, alebo sklame. Neexistuje tu žiadna „zlatá“ stredná cesta. Príbeh sa točí okolo tínedžerov na konci sveta. Zombie apokalypsa úplne zmenila ich životy, teraz musia prežiť a nie pofľakovať sa. Ide o seriál s vysokými dávkami amerického humoru a cynizmu, ktorý však nesadne každému.

La Révolution

La Révolution je ďalším seriálom, ktorý stojí za pozornosť. Seriál vás prevedie alternatívnou históriou ľudstva. Dej sa odohráva v 18. storočí vo francúzskej revolúcii, ktorá predstavuje neuveriteľné prostredie ukazujúce alternatívu, ako by vyzerala invázia zombie necelé 3-storočia dozadu.

„Čudná choroba robí z Francúzov nemŕtvych iba s jediným cieľom: zabiť!“

Glitch

Glitch nie je klasickým seriálom, ako Walking Dead. Na druhej strane ide o obdobu filmu The Returned a zároveň aj o austrálsku paranormálnu drámu, ktorá sleduje osud siedmych ľudí, ktorí sa záhadne vracajú z mŕtvych v perfektnom zdraví. Aj keď to nie sú mäsožravé zombie, ktoré všetci poznáme a milujeme, nemŕtvi v tomto predstavení doslova vstávajú z hrobu a pochopiteľne vydesia všetkých v meste.

Z Nation

Z Nation je ďalším a zároveň posledným zombie seriálom, ktorý vám chceme dať do pozornosti. Dej sa odohráva vo vykonštruovanom svete USA po invázii nemŕtvych. Rôznorodá skupina postáv, z ktorých väčšina nijako netúži stať sa hrdinami, bude musieť prekonať svoje nedostatky, obavy a morálne dilemy, aby prežila a získala nádej na lepší život. Nejde však doslova o masaker plný napätie, ako sme zažili v seriáli Walking Dead. Ide skôr o odľahčenú verziu tohto seriálu, ktorá sa rozbieha dlhšiu dobu. Neskôr, keď vás však vtiahne dej, tak seriál stojí za to.

Aký seriál z vyššie spomínaných ste si vybrali? Prípadne, poznáte iný zaujímavejší seriál tohto druhu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre