7 najlepších offline mapových aplikácií pre tvoj smartfón, ktoré ti umožnia cestovať kedykoľvek a kamkoľvek
Ak plánuješ výlet alebo iné dobrodružstvo, offline mapy ti môžu pomôcť dostať sa do cieľa úspešne. Tu je 7 najlepších, ktoré stoja za tvoju pozornosť.
Druhá polovica leta sa oficiálne odštartovala, no to neznamená, že už je koniec. Stále je dosť času na výlety, dovolenky a rôzne iné dobrodružstvá.
Ak niekam vyrážaš, potom sa ti budú celkom určite hodiť mapy a ak ideš niekam, kde nie je internet samozrejmosťou, potom určite oceníš, ak budú mať aplikácie aj offline funkcie. Nižšie ti ukážeme niekoľko, z ktorých si vyberie každý.
7 offline máp pre tvoj smartfón
Google Mapy
Google Mapy sú istotou, ktorú má dnes v telefóne väčšina z nás. Možno ju používaš, no nevedel si, že okrem obrovského množstva funkcií, ktoré sa bohužiaľ viažu s internetom, ponúka aj takú, ktorá sa ti zíde, keď ideš niekde bez signálu. Google Mapy ponúkajú možnosť stiahnuť si offline verziu určitej oblasti a aj preto sú vynikajúcim univerzálnym spoločníkom. Ako stiahnuť offline mapy sa dozvieš v tomto článku.
Waze
Waze je spolu s Google Mapami kráľom navigácie a v podstate tieto dve aplikácie zdieľajú veľa spoločného. Obe ponúkajú skvelý užívateľský zážitok online, no v prípade potreby vedia pomôcť aj v režime offline. Tu je ale nutné spomenúť, že offline funkcie aplikácie Waze sú trošku obmedzenejšie ako tie od Google Máp.
Maps.Me
Tieto offline mapy potešia užívateľov, ktorí majú radi jednoduchý dizajn a bezproblémovú navigáciu. Zakladajú sa na dátach OpenStreetMap, čo znamená, že môžu byť menej presné ako Google Mapy alebo TomTom navigácie, no v najzaľudnenejších miestach ťa dokážu dostať z bodu A do bodu B. Táto aplikácia ponúka informácie o doprave, zaujímavých miestach a ponúka ucelený offline režim.
Neprehliadnite
MapFactor Navigator
Ide o ďalšiu alternatívu, ktorá ponúka možnosť stiahnutia máp do zariadenia. Môžeš ich tak používať aj bez prístupu do internetu. Celkovo nájdeš v aplikácii viac ako 200 krajín, pre ktoré si môžeš stiahnuť mapy. Táto navigácia zároveň ponúka aj možnosť upozornení na radary či rýchlostné pasce. Vyhneš sa tak pokutám. Taktiež treba povedať, že vývojár mapové podklady aktualizuje každý mesiac.
HERE WeGo
Táto offline navigácia má za sebou skutočne dlhú históriu. Možno si ešte spomenieš na ne, kedy boli výkladnou skriňou telefónov Nokia. Tieto mapy si zachovali svoju kvalitu dodnes. HERE WeGo ponúka naozaj široké offline možnosti. Užívatelia si môžu stiahnuť detailné mapy pre viac ako 100 krajín, vďaka čomu máš záruku, že sa skutočne dostaneš tam, kam potrebuješ. Najväčšou výhodou sú aktualizované mapy a detailné možnosti pri plánovaní trasy.
TomTom AmiGO
Spoločnosť TomTom je známym menom vo svete navigácie, nie je preto žiadnym prekvapením, že sa táto navigácia objavila v našom rebríčku. TomTom AmiGO ťa dokáže varovať pred zápchami alebo rýchlostnými kamerami. V offline režime si môžeš stiahnuť viac ako 150 máp. Aplikácia má aj bezplatnú verziu, no prémium ti poskytne informácie o premávke aj v offline režime.
OsmAnd
Ďalšia navigácia, ktorá používa open-source dáta OpenStreetMap, no spôsob, akým ich táto navigácia používa, je bezkonkurenčný. Navigácia OsmAnd ti poskytne absolútnu kontrolu nad dátami. Popri navigácii môžeš čítať Wikipedia články, nájsť zaujímavé miesta a skontrolovať si maximálnu rýchlosť alebo dopravu.
Okrem tradičnej navigácie môžeš pomocou OsmAnd plánovať aj pešie vychádzky alebo cestu na bicykli.
Našiel si si medzi mapami vyššie také, ktoré ťa oslovili? Daj nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.
Komentáre