Päť najčastejších mýtov o smartfónoch, ktorým stále veríme: Počuli ste o nich i vy?
Akým mýtom o smartfónoch stále veríte? Pozrite sa na tie najčastejšie a váš smartfón pre vás nebude už nikdy taký, ako predtým.
Naše smartfóny sa za posledné roky stali našimi neodlúčiteľnými spoločníkmi, bez ktorých nespravíme ani krok. S ich narastajúcou popularitou však vzniklo i mnoho nepravdivých teórií, ktorým stále slepo veríme. Mnohí z vás určite vedia, že režim inkognito neschova úplne vaše aktivitu na internete a zohrievanie smartfónov počas nabíjania je úplne normálne. Ak by ste predsa len bezhlavo verili niektorým vymysleným teóriám o smartfónoch, pozrite sa, prečo nie sú pravdivé.
Pravidelné čistenie vašej pamäte RAM či úložiska zvyšuje výkon vášho smartfónu
Toto tvrdenie má v sebe asi toľko pravdy ako keď vám povieme, že tráva je fialová a obloha zelená. Príliš časté čistenie pamäte RAM nielen že váš smartfón nezrýchli, prinúti vaše zariadenie aplikácie otvárať znovu a znovu, čím smartfón spomalí a navyše spotrebuje viac energie. Rovnaký efekt pre vaše zariadenie majú i „čistiace“ aplikácie, ktoré sľubujú vyšší výkon zariadenia. V smartfóne sú naozaj zbytočné a navyše dokážu poškodiť batériu.
Aplikácie z Obchodu Play, App Store či AppGallery, sú úplne bezpečné
Ani toto tvrdenie nie je tak úplne pravdivé. Je pravda, že aplikácie z obchodov v smartfónoch sú oveľa bezpečnejšie ako aplikácie tretích strán. Na druhú stranu sa i do týchto obchodov s narastajúcim počtom aplikácií dokážu dostať i nebezpečné aplikácie, a preto by sme mali sťahovať najmä overené aplikácie. A nezabúdajte, dobré hodnotenie aplikácie stále neznamená, že je i pravdivé. Mimochodom, vedeli ste, že pri pohľade na celkové množstvo malwaru, ktoré je distribuované cez obchody s aplikáciami, Google Play je jeho najväčším šíriteľom? Na druhej strane treba povedať, že z pohľadu percentuálneho zastúpenia, obchod Play, patrí medzi najbezpečnejšie obchody s aplikáciami.
Smartfón umiestnený pri platobnej karte jej môže ublížiť
Tomuto mýtu o smartfónoch veria ľudia snáď odjakživa, pritom je pravdivý len čiastočne. Áno, smartfón dokáže platovnej karte ublížiť, no len v prípade, že ide o zariadenie so silným magnetom. Za také sa pokladajú skladateľné smartfóny, no nebolo vôbec dokázané, že by bežný smartfón dokázal platobnú kartu nejako znehodnotiť.
Mali by ste si vypnúť funkcie ako Bluetooth, WiFi či GPS ak ich nepoužívate
Tento mýtus vznikol za účelom šetrenia batérie vašich zariadení. Používatelia smartfónov sa obávali, že by im zapnuté funkcie dokázali spotrebovávať batériu, no ani toto nie je tak, ako si mnohí myslia. K malej strate kapacity batérie prichádza, no všetky tieto funkcie pracujú inak, ak nie sú používané a takúto stratu vo vašom smartfóne ani nepostrehnete.
Neprehliadnite
IP certifikácia smartfónu automaticky neznamená, že je smartfón vodeodolný
Ďalší mýtus o smartfónoch, za ktorý si môžu výrobcovia smartfónov sami. Mnohí dnes hľadajú smartfóny, ktoré majú IP certifikáciu za účelom vodeodolnosti. Nie vždy však ide o úplne pravdivú informáciu. Rovnako treba dodať, že testovania vodeodolnosti smartfónov prebiehajú v ideálnych podmienkach, pričom pri bežnom používaní také nenastávajú. A preto by sme nemali plávať so smartfónom vo vode, hoci sľubuje, že je vodeodolný. Zároveň treba dodať, že záruka zariadenia sa na takéto poškodenie mnohokrát nevzťahuje.
Poznáte aj ďalšie mýty o smartfónoch, ktorým veria ľudia vo vašom okolí? Podeľte sa o ne s nami v komentároch!
via priteshpawar.com
Komentáre