Spravodajstvo

3 najhorúcejšie otázky okolo Xiaomi boli zodpovedané. Odpovedal na ne CEO spoločnosti, Lei Jun

Generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, prostredníctvom sociálnej siete Weibo odpovedal na niekoľko otázok fanúšikov spoločnosti. Pozrite sa, čo prezradil.

V poslednom čase sa točí okolo spoločnosti Xiaomi zvýšený tok informácií. Je to spôsobené viacerými faktormi. Jednak, od predstavenia smartfónov z produktovej rady Xiaomi 12 nás delí už len pár dní a zároveň, došlo k významným zmenám v spoločnosti na riadiacich pozíciách.

Najnovšie sa do pozornosti verejnosti dostávajú slová generálneho riaditeľa spoločnosti, Lei Juna, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Weibo odpovedal na niekoľko otázok. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi 12 príde v dvoch veľkostiach

Samozrejme, jedna z otázok sa dotýkala i pripravovaných zariadení z produktovej rady Xiaomi 12. Pôvodne sa hovorilo, že Xiaomi prinesie 3 modely telefónov. Nebude tomu tak, minimálne nateraz. Lei prezradil, že teraz budú predstavené len dva modely telefónov. Jedným z telefónov by malo byť kompaktné zariadenie, ktoré je určené najmä pre ľudí, ktorí uprednostňujú ovládanie telefónu jednou rukou. V tomto prípade pôjde o model telefónu, ktorý má konkurovať zariadeniu iPhone 13. Druhý model telefónu vo verzii Pro, bude väčším. Podľa slov Leiho, pôjde o priamu konkurenciu pre telefón iPhone 13 Pro Max.

Samozrejme, v súvislosti s touto témou spomenul i nadstavbu MIUI 13, ktorá príde po boku telefónov Xiaomi 12.

Vlastný čip Surge je stále vo vývoji

Čipová kríza zapríčinila všeobecný nedostatok procesorov na trhu a týmto problémom sa nevyhlo ani Xiaomi. To je aj jeden z dôvodov, prečo Xiaomi akcelerovalo vývoj vlastných čipov, prezradil Lei. Ďalej uviedol, že medzičasom vytvorili 3 čipy, ktoré interne pomenovali Surge 1, Surge C1 a Surge P1. Lei ďalej dodal, že čipy budú vyvíjať i naďalej. Samozrejme, otázkou zostáva, kedy uvidíme čip spoločnosti Xiaomi v komerčne dostupnom smartfóne?  Stane sa tak v roku 2022? Nuž, na túto otázku nemáme odpoveď a nemá ju ani Lei. Ten uviedol, že robia maximum preto, aby dostali svoj proces na trh čo najskôr avšak neuviedol, kedy sa tak stane.

V roku 2024 uvedieme na trh auto, hovorí Lei

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi aktívne pracuje na vývoji svojho elektromobilu. Tento projekt si zobral pod patronát Lei pričom opäť potvrdil, že v roku 2024 uvedú svoj prvý elektrický automobil na trh. Riaditeľ spoločnosti ďalej potvrdil, že sa sťahuje z divízie smartfónov, neznamená to však, že mobilné zariadenia už nebudú hlavnou činnosťou spoločnosti, dodal.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close