Spravodajstvo

150W rýchle nabíjanie majú priniesť títo výrobcovia smartfónov, ktorí chcú Xiaomi zobrať vietor z plachiet!

Oppo, Realme, ale i OnePlus, chcú zobrať vietor z plachiet Xiaomi.

Technológia rýchleho nabíjania je dnes prítomnou vo väčšine smartfónov a to aj v tých lacnejších. Vo väčšine prípadov, najmä v cenovo dostupnejších zariadeniach, sa môžeme stretnúť s nabíjaním pri výkon okolo 30W. Xiaomi dlhodobo patrí k lídrom v tejto oblasti a tento rok prinieslo do cenovo dostupného smartfónu, Redmi Note 11 Pro+, podporu rýchleho nabíjania pri výkone 120W. Takto vysoký výkon môžu smartfónu závidieť i mnohé vlajkové telefóny. Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi má v budúcom roku priniesť technológiu 150W rýchleho nabíjania. Dokonca Xiaomi v nedávnej minulosti ukázalo rýchle nabíjanie pri výkone  200W. Otázne je, či sa spoločnosti podarí takto vysoký výkon priniesť na trh.

Zdá sa však, že Xiaomi nebude jedinou spoločnosťou, ktorá bude chcieť osloviť používateľov technológiou rýchleho nabíjania. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál gizchina.com s odvolaním sa na známeho leakera informácií, Digital Chat Station hovoria, že túto technológiu prinesú i ďalší výrobcovia smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

150W rýchle nabíjanie ponúknu i ďalší výrobcovia smartfónov

Podľa publikovaných správ, Oppo, Realme, ale i OnePlus, majú v pláne priniesť technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 150W do svojich smartfónov a to už v priebehu budúceho roka. V súvislosti s týmito výrobcami sme sa mohli doposiaľ stretnúť najmä s rýchlym nabíjaním pri výkone okolo 65W. Pôjde tak z pohľadu výkonu a poriadny skok dopredu.

Leaker informácií však hovorí, že aj keď technológia 150W rýchleho nabíjania „dozrela“ v prípade spomínaných výrobcov smartfónov do použiteľného stavu, tak aj napriek tomu, viacero nadchádzajúcich modelov príde ešte s výkonom do 80W. 150W rýchle nabíjanie môžeme však očakávať v pripravovaných vlajkových modelov telefónov.

digital chat station_150W_nabijanie
Zdroj: Digital Chat Station

Tak či onak, bude zaujímavé sledovať, či sa vyššie spomínaní výrobcovia rozhodnú priniesť rýchle nabíjanie s vyšším výkonom, ako je „štandard“ resp. očakávania, i do dostupnejších telefónov, ako to spravilo Xiaomi. Je pre vás technológia rýchleho nabíjania s vyšším výkonom v porovnaní s trhovým štandardom dôležitou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close