13-tisíc rokov starý objekt, ktorý posielal správy Teslovi: Je satelit Čierny rytier skutočný?

Bláznivé teórie tvrdia, že na obežnej dráhe Zeme sa nachádza prastarý mimozemský objekt.

Satelit Čierny rytier
Zdroj: NASA, úprava: vosveteit.sk

Satelit The Black Knight (pozn. redakcie: Čierny rytier) je podľa konšpirátorov 13-tisíc rokov starý satelit, ktorý nás po celý čas pozoruje a odráža naše signály. Aby toho nebolo málo, satelit čas od času posielal záhadné správy Nikola Teslovi, píše portál IFL Science.

Ľudia, ktorí veria v existenciu satelitu sa opierajú o záhadný signál, ktorý mal Nikola Tesla údajne zachytiť ešte v roku 1899. V tom období dostal vynálezca 100-tisíc dolárov od človeka menom Jacob Astor, aby vyvinul nový svetelný systém. Astor neskôr umrel na palube Titaniku. Tesla takmer okamžite začal s experimentmi vo svojom laboratóriu v Colorado Springs.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počas jedného z experimentov mal údajne zachytiť zvláštny signál. Veril, že signál bol umelý a prišiel od inteligentných tvorov, mimo našej planéty.

„Cítil som, akoby som stál na prahu nových vedomostí a pri objavení veľkej pravdy. Aj teraz si dokážem jasne vybaviť, čo sa v ten deň odohralo, akoby sa všetky prístroje nachádzali priamo predomnou. Prvotné pozorovania ma vydesili, bolo na nich niečo záhadné, no netvrdím, že to bolo nadprirodzené. V tú noc som bol v laboratóriu celkom sám,“ písal Tesla o objavení signálu v roku 1901.

Tesla veril, že signál, ktorý objavil, pochádzal od inteligentného druhu. Nech sa však snažil akokoľvek, posolstvo sa mu dešifrovať nepodarilo, no napriek tomu ostal v presvedčení, že išlo o pozdrav z jednej planéty na druhú.

Je satelit skutočný?

Presuňme sa späť k Čiernemu rytierovi. Konšpirátori tvrdia, že signál, zachytený Nikola Teslom pochádzal práve z tohto satelitu. Či to tak bolo sa už ale nedozvieme, pretože nedokážeme s istotou povedať, čo Tesla v osudnú noc zachytil. Je ale signál to jediné, čo živí teóriu o 13-tisíc ročnom satelite? Internetom koluje niekoľko fotografií, na ktorých má byť prastarý satelit zachytený a čo je zaujímavé, tieto fotografie sú publikované na webovej stránke NASA.

Vesmírna agentúra publikovala niekoľko fotografií, ktoré majú zachytávať neidentifikovaný objekt, na obežnej dráhe. V tomto prípade však išlo o časť vesmírneho odpadu, konkrétne termálna deka, ktorú agentúra stratila pri jednom zo svojich letov.

Teórie o Čiernom rytierovi, 13-tisíc rokov starom satelite, sú jasným dôkazom toho, ako môžu byť hoaxy pritiahnuté za vlasy. Niektoré verzie teórie totiž tvrdia, že satelit bol v roku 2017 zostrelený Iluminátmi, tajomnou organizáciou, ktorá sa snaží ovládnuť svet. Ako príbeh je to rozhodne zaujímavé, no skutočnosť je taká, že na fotografiách je zachytená tepelná deka. Jedinou nevysvetlenou premennou v príbehu ostáva Teslov signál, no o ňom sa už bohužiaľ nič nedozvieme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre