SpravodajstvoTechnológie

1-milión $ je cena, za ktorú Vám Elon Musk vynesie do vesmíru Váš náklad

Vesmírna spoločnosť vedená Elonom Muskom chce pomôcť menším spoločnostiam v preprave satelitov do vesmíru

Spoločnosť SpaceX práve otvorila novú stránku, na ktorej si môžete rezervovať miesto na ich rakete, Falcon 9. Ide  o službu, ktorú oznámili ešte minulý rok a ich cieľom je rozšíriť ponuku pre svojich zákazníkov. Do vesmíru sa však ešte nedostanete, ide o nástroj, ktorý je určený pre spoločnosti, ktoré potrebujú dostať na obežnú dráhu svoj satelit.

Elon Musk zacal predavat cesty do vesmiru
Zdroj: spacex.com/smallsat

Za jeden milión dolárov budete môcť poslať do vesmíru náklad do 200 kg. Ide o nižšiu cenu, než bola v Auguste, počas oznámenia novej služby. Vtedy by vás vesmírny kuriér vyšiel až 2.5 milióna. Môžete si vybrať hneď z niekoľkých druhov obežných dráh, napríklad polárnu obežnú dráhu, ktorá prechádza ponad oboma pólmi a je kolmá na rovník. Ďalšia je synchrónna so Slnkom, čiže na nej budú solárne panely fungovať nepretržite. Poslednou je nízka obežná dráha Zeme, ktorá je do výšky 2 000 km.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Elon Musk zacal predavat cesty do vesmiru_2
Zdroj: spacex.com/smallsat

Okrem výberu želanej obežnej dráhy bude potrebné špecifikovať, aký druh nákladu chcete previezť, koľko váži a aký je najskorší dátum, kedy budete na cestu pripravení. Samozrejme, že spoločnosť preveruje, či svojou objednávkou neporušujete žiadne nariadenia, ktoré vydala americká vláda. Ak máte všetko splnené a viete čo robíte, je to ten najjednoduchší spôsob, ako môžete niečo poslať do vesmíru.

Elon Musk plánuje rozbehnúť túto službu od júna a za poplatok ponúka aj dodatočné služby, napríklad si môžete dať svoje satelity či iný tovar poistiť a k dispozícii je aj doplnenie paliva priamo na mieste štartu rakety. Zákazníci budú musieť pred štartom zaplatiť depozit vo výške 5-tisíc dolárov a následne zaplatiť plnú sumu v troch splátkach.

Via futurism.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close